Powiatowy Urząd Pracy w Lublińcu informuje, że można składać wnioski o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
PRZED WYPEŁNIENIEM I ZŁOŻENIEM WNIOSKU NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNĄ PONIŻSZĄ INFORMACJĄ O NABORZE.
WNIOSKI BĘDĄ PRZYJMOWANE W OKRESIE od 04.02.2025r. do 10.02.2025r.
Urząd zastrzega sobie możliwość przedłużenia naboru wniosków w przypadku małego zainteresowania w pierwotnie ustalonym terminie.
Wniosek należy złożyć (na aktualnym druku) wraz z załącznikami i niezbędnymi
dokumentami:
- w formie papierowej należy złożyć w siedzibie tut. Urzędu (informacja-parter lub sekretariat I piętro)- od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00;
- drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Lublińcu, 42-700 Lubliniec, ul. Sobieskiego 9;
- w formie elektronicznej poprzez:
- adres skrytki ePUAP: /PUP_Lubliniec/SkrytkaESP,
- za pomocą e- Doręczeń.
(złożenie dokumentów w ww. formach wymaga posiadania podpisu elektronicznego)
w terminie od 04.02.2025r. do 10.02.2025r.
Wnioski złożone w innym terminie oraz w formie innej niż określona w informacji o naborze- nie będą rozpatrywane.
Zakwalifikowane do oceny formalnej będą jedynie wnioski złożone na aktualnym druku.
Wnioski będą rozpatrywane po zakończeniu naboru, nie decyduje kolejność wpływu wniosków!
W szczególnych przypadkach gdy wymagany będzie dłuższy okres na dokonanie oceny formalnej i merytorycznej, rozpatrzenie wniosku może ulec wydłużeniu po uprzednim poinformowaniu pracodawcy.
Pracodawca składając wniosek powinien posiadać w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowym Rejestrze Sądowym adres siedziby lub miejsce wykonywania działalności zgodnie z właściwością miejscową urzędu. W przypadku podmiotów nie podlegających wpisowi do CEIDG/KRS pracodawca przedstawia kopię dokumentu potwierdzającego oznaczenie formy prawnej i miejsca prowadzenia działalności.
Jednocześnie Powiatowy Urząd Pracy zaznacza, że rozpoczęcie kształcenia ustawicznego należy planować najwcześniej od dnia 24.03.2025r.,
a zakończenie kształcenia nie później niż do 30.11.2025r.
MAKSYMALNA KWOTA DOFINANSOWANIA NA
1 OSOBĘ WYNOSI 6.000 zł
Powiatowy Urząd Pracy w Lublińcu w ramach limitu podstawowego Krajowego Funduszu Szkoleniowego dysponuje środkami finansowymi w kwocie 686.000,00 zł.
Składany wniosek musi mieścić się w obszarze przynajmniej jednego z priorytetów wydatkowania ustalonych przez ministra właściwego ds. Pracy na rok 2025.
W ramach środków KFS zostały ustalone priorytety wydatkowania, które przedstawiają się następująco:
Priorytet 1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie czy województwie.
Priorytet 2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
Priorytet 3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
Priorytet 4. Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
Priorytet 5. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
Priorytet 6. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
Priorytet 7. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
Priorytet 8. Rozwój umiejętności cyfrowych.
Priorytet 9. Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRIORYTETÓW:
Priorytet 1.
Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie czy województwie.
Pracodawca ma udowodnić, że wnioskowana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu odpowiedniego dla miejsca wykonywania pracy.
Powiatowy Urząd Pracy w Lublińcu przy ocenie wniosków będzie opierał się na zawodach deficytowych określonych w badaniu: barometr zawodów 2025 dla powiatu lublinieckiego (dostępny w załączniku lub na stronie internetowej www.barometrzawodow.pl)
Pracodawca wnioskujący o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu niż siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Lublińcu, powinien wykazać, że zawód jest deficytowy dla miejsca wykonywania pracy. Przy naborze będzie analizowana sytuacja powiatu/ województwa właściwego dla wykonywania pracy.
Z dofinansowanych form kształcenia ustawicznego w ramach tego priorytetu mogą skorzystać zarówno osoby pracujące w zawodach określonych jako deficytowe jak i osoby zamierzające wykonywać zadania związane z zawodem deficytowym w przyszłości.
Pracodawca musi złożyć (dołączyć) oświadczenie, że osoby wskazane do udziału w kształceniu spełniają warunek dostępu do tego priorytetu.
Priorytet 2.
Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
Poprzez: „nowe procesy, technologie czy narzędzia pracy" w niniejszym priorytecie należy rozumieć procesy, technologie, maszyny, rozwiązania nowe dla wnioskodawcy, a nie dla całego rynku.
Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania priorytetu powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/ zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wyprowadzonymi/ planowanymi do wprowadzenia zmianami.
Wsparciem kształcenia ustawicznego w ramach priorytetu można objąć jedynie osobę, która w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych/ na stanowisku pracy korzysta lub będzie korzystała z nowych technologii i narzędzi pracy lub wdrażała nowe procesy.
Pracodawca powinien złożyć (dołączyć) oświadczenie, że osoby wskazane do udziału w kształceniu spełniają warunek dostępu do tego priorytetu i będą wykonywały nowe zadania związane z wprowadzonymi zmianami lub planowanymi do wprowadzenia zmianami.
Wymagany jest wiarygodny dokument potwierdzający zakup maszyn lub narzędzi bądź też wdrożenie procesów, technologii lub systemów w ciągu roku przed złożeniem wniosku lub pisemne zobowiązanie do zakupu/wdrożenia w ciągu trzech miesięcy od dnia ukończenia kształcenia.
Priorytet 3.
Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
Priorytet powyższy oferuje wsparcie pracodawcom prowadzącym działalność na terenach, na których obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z 16 września 2024 roku w sprawie wykazu gmin, w których są stosowane szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków powodzi z września 2024 r., oraz rozwiązań stosowanych na ich terenie (Dz. U. 2024
poz. 1371).
Przywołane rozporządzenie dotyczy następujących gmin:
1) w województwie dolnośląskim:
✓ wszystkie gminy położone na terenie powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, karkonoskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lwóweckiego, średzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego oraz miasta na prawach powiatu Jelenia Góra, Legnica i Wałbrzych,
✓ w powiecie głogowskim - gmina miejska Głogów, gmina wiejska Głogów, gmina Kotla, gmina Pęcław i gmina Żukowice,
✓ w powiecie górowskim - gmina Jemielno,
✓ w powiecie lubińskim - miasto i gmina Ścinawa,
✓ w powiecie oławskim - gmina miejska Oława i gmina wiejska Oława,
✓ w powiecie strzelińskim - gmina Strzelin,
✓ w powiecie wrocławskim - gmina Kąty Wrocławskie, gmina Mietków i gmina Sobótka;
2) w województwie lubuskim:
✓ w powiecie krośnieńskim - gmina Dąbie i gmina Krosno Odrzańskie,
✓ w powiecie nowosolskim - gmina Bytom Odrzański, gmina Kolsko, gmina miejska Nowa Sól, gmina wiejska Nowa Sól, gmina Otyń i gmina Siedlisko,
✓ w powiecie słubickim - gmina Cybinka i gmina Słubice,
✓ w powiecie wschowskim - gmina Szlichtyngowa,
✓ e) w powiecie zielonogórskim - gmina Bojadła, gmina Czerwieńsk, gmina Nowogród Bobrzański, gmina Sulechów, gmina Trzebiechów i gmina Zabór,
✓ f) w powiecie żagańskim - gmina miejsko-wiejska Szprotawa i gmina wiejska Żagań oraz miasto Małomice i miasto Żagań;
3) w województwie opolskim - wszystkie gminy położone na terenie powiatów brzeskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, opolskiego i prudnickiego;
4) w województwie śląskim - wszystkie gminy położone na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i raciborskiego oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała.
Nie ma żadnych ograniczeń co do tematu czy obszaru wybranych form kształcenia zmian umożliwiających utrzymanie się na rynku czy pozwalających uniknąć zwolnień czy wręcz zatrudnić nowych pracowników.
Warunkiem skorzystania ze środków priorytetu jest prowadzenie działalności na terenie którejkolwiek z gmin z wykazu oraz oświadczenie pracodawcy (dołączone) o konieczności nabycia nowych umiejętności czy kwalifikacji w związku z rozszerzeniem/ przekwalifikowaniem obszaru
działalności firmy z powołaniem się na odpowiedni przepis.
Priorytet 4.
Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
Szkolenia powinny zawierać tematykę, w ramach której pracodawcy i pracownicy zostaną
wyposażeni w wiedzę i umiejętności m.in.:
✓ do rozpoznawania, rozumienia i przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy, co
zwiększy ich uważność na sposób komunikacji i budowania relacji w ich zespołach,
✓ dotyczące różnych formy mobbingu, jak zrozumieć jego wpływ na zespół oraz jak
skutecznie reagować i zapobiegać sytuacjom o charakterze mobbingu w przyszłości,
✓ rozpoznawania/uważności (szczególnie menedżerowie/pracodawcy) na zachowania i
relacje w zespołach.
✓ do promowania bezpiecznego i wspierającego środowiska pracy
✓ na temat skutków społecznych i prawnych mobbingu lub dyskryminacji
✓ dotyczące wdrażania procedur przeciwdziałania i reagowania na przypadki
nieprawidłowości.
Szkolenia tego typu mają na celu wzmocnienie umiejętności zarządzania, poprawę komunikacji
wewnętrznej oraz stworzenie środowiska opartego na równości, integracji i zaangażowaniu pracowników. Realizacja tych celów wpływa na budowanie kultury organizacyjnej, która sprzyja efektywności i zadowoleniu zespołu.
Priorytet ten ma również zachęcać do tworzenia i oferuje wsparcie w zakresie zasad funkcjonowania i działania rad pracowniczych – na poziomie unijnym i poszczególnych krajów UE.
Ma pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie jak promować reprezentację pracowniczą w postaci rad pracowniczych w Polsce. W obliczu wymogu prawnego (ustawa z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (Dz.U. nr 79, poz. 550) powołania Rady Pracowników przez pracodawców zatrudniających co najmniej 50 pracowników lub na wniosek co najmniej 10% załogi, staje się jasne, jak kluczowe jest prawidłowe funkcjonowanie tych organów.
Rady Pracowników pełnią istotną rolę w zapewnianiu płynności komunikacji pomiędzy pracownikami a pracodawcą, szczególnie w przypadkach, gdzie związki zawodowe nie są obecne.
Priorytet adresowany do wszystkich zainteresowanych pracodawców. Nie ma znaczenia kod PKD czy profil działalności. Zachęca do tworzenia i oferuje wsparcie w zakresie zasad funkcjonowania i działania rad pracowniczych – na poziomie unijnym i poszczególnych krajów UE.
Priorytet 5.
Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
Priorytet adresowany do wszystkich pracodawców, bez względu na rodzaj i obszar prowadzonej działalności, w ramach którego można przeszkolić każdego pracownika czy pracodawcę bez względu na wykonywaną pracę. Brak jest konkretnych kryteriów dostępu tzn. że o środki może aplikować każdy zainteresowany pracodawca.
Priorytet ten oferuje wsparcie w zakresie poprawy bardzo szeroko pojętego zdrowia psychicznego w tym również szkolenia z zakresu działań go wspierających np. organizacji pracy Przykładem mogą być szkolenia z niestandardowych (elastycznych) form pracy. Szkolenia dotyczące promowania i wspierania zdrowia psychicznego oraz tworzenia przyjaznych środowisk pracy powinny obejmować szeroki zakres tematów, które pomagają zarówno menedżerom, jak i pracownikom tworzyć zdrowe, wspierające i produktywne miejsca pracy.
Priorytet 6.
Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
W ramach tego priorytetu mogą być finansowane szkolenia tylko dla cudzoziemców.
Zdecydowano o rezygnacji z zezwolenia na dostęp dla polskich pracowników (to samo dotyczy
pracodawców), aby środki tego priorytetu skierować tylko na potrzeby pracowników cudzoziemców.
Pracodawca musi złożyć (dołączyć) oświadczenie, że osoby wskazane do udziału w kształceniu spełniają warunek dostępu do tego priorytetu.
Priorytet 7.
Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
Celem wprowadzenia niniejszego priorytetu jest chęć wsparcia osób zatrudnionych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
Warunkiem skorzystania z dostępnych środków jest oświadczenie pracodawcy o konieczności odbycia wnioskowanego szkolenia lub nabycia określonych umiejętności z zakresu usług zdrowotnych i opiekuńczych.
Dostęp do priorytetu ma każdy pracodawca posiadający PKD w Sekcji Q tj. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w działach:
- 86 – Opieka zdrowotna,
- 87- Pomoc społeczna z zakwaterowaniem,
- 88 – Pomoc społeczna bez zakwaterowania.
Pracodawca musi złożyć oświadczenie, co do spełnienia warunku dostępu do priorytetu (załącznik dostępny pod informacją o naborze)
Priorytet 8.
Rozwój umiejętności cyfrowych.
Składając stosowny wniosek o dofinansowanie podnoszenia kompetencji cyfrowych Wnioskodawca w uzasadnieniu powinien wykazać, że posiadanie konkretnych umiejętności cyfrowych, które objęte są tematyką wnioskowanego szkolenia, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę kierowaną na szkolenie.
Pracodawca musi złożyć (załączyć) oświadczenie, że osoby wskazane do udziału w kształceniu spełniają warunek dostępu do tego priorytetu.
Priorytet 9.
Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
Celem transformacji energetycznej jest zmniejszenie szkód dla klimatu, zdrowia publicznego i środowiska naturalnego.
W Polsce ma oznaczać ona rozwój i przebudowę polskiej energetyki zgodnie z celami polityki klimatyczno-energetycznej. Przyjęto, że ma opierać się na trzech filarach:
✓ dekarbonizacja – czyli redukcja emisji gazów cieplarnianych i rozwój OZE,
✓ decentralizacja – dotyczy odejścia od dużych elektrowni na rzecz rozproszonych odnawialnych źródeł energii o mniejszej mocy,
✓ digitalizacja – to postawienie na infrastrukturę informatyczną, dzięki której możliwe będzie np. wprowadzenie taryf dynamicznych (czyli takich, w których końcowa opłata za energię jest bezpośrednio powiązana z bieżącymi cenami na hurtowym rynku energii).
Priorytet niniejszy adresowany jest do wszystkich pracodawców, którzy w jakikolwiek sposób chcą przyczynić się do realizacji założonych celów transformacji energetycznej np. przejścia z
energetyki tradycyjnej, na przykład węglowej, do bardziej przyjaznych środowisku źródeł energii np. wiatraków czy farm fotowoltaicznych. Będą również mogły być finansowane szkolenia mające na celu rozwój tzw. zielonych kompetencji czyli zestawu umiejętności pozwalających na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach tego priorytetu mogą być finansowane również szkolenia w obszarze szeroko pojętej ekologii.
Pracodawca musi złożyć (dołączyć) oświadczenie, że osoby wskazane do udziału w kształceniu spełniają warunek dostępu do tego priorytetu.
Do wniosku pracodawca dołącza:
1. Załącznik nr 1 - Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis wzór dostępny na stronie internetowej: www.uokik.gov.pl w zakładce pomoc publiczna / informacje dodatkowe / formularze informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc.
2. Załącznik nr 2 - Dokument potwierdzający formę prawną prowadzonej działalności:
1) dokument potwierdzający wpis do CEIDG (http://prod.ceidg.gov.pl) lub do KRS (http://krs.ms.gov.pl) w formie wydruku ze strony internetowej;
2) w przypadku spółki cywilnej - należy przedłożyć kserokopię umowy spółki cywilnej oraz wpis do CEIDG wszystkich wspólników w formie wydruku ze strony internetowej;
3) podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej:
a) w przypadku Urzędów Gmin - należy przedłożyć kserokopię uchwały Rady Gminy w sprawie
uchwalenia statutu gminy wraz z zaświadczeniem o wyborze na stanowisko wójta/burmistrza gminy oraz kserokopię zaświadczenia z Urzędu Statystycznego o nadaniu nr REGON i kserokopię decyzji z US w sprawie nadania nr NIP;
b) w przypadku szkół, przedszkoli należy przedłożyć kserokopię aktu założycielskiego szkoły/
przedszkola lub pierwszych stron statutu szkoły/ przedszkola, powołanie na stanowisko dyrektora
szkoły/ przedszkola wraz z pełnomocnictwem do składania oświadczeń woli oraz kserokopię
zaświadczenia z Urzędu Statystycznego o nadaniu nr REGON i kserokopię decyzji z US w sprawie
nadania nr NIP.
3. Załącznik nr 3 – Wykaz osób które mają zostać objęte działaniami finansowanymi z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
4. Załącznik nr 4 - Oświadczenie o uzyskaniu bądź nie uzyskaniu pomocy de minimnis.
5. Załącznik nr 5 – Klauzula informacyjna dla pracodawcy.
6. Załącznik nr 6- Oświadczenie- sankcje Rosja
7. Wzór dokumentu wystawianego przez realizatora usługi potwierdzającego kompetencje nabyte przez uczestników kształcenia ustawicznego.
8. Kserokopię posiadanego przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego certyfikatu jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego
9. Program kształcenia lub/i zakres egzaminu.
10. Informacje dodatkowe o wybranym realizatorze usługi finansowanej z KFS w zakresie posiadanych certyfikatów i prowadzenie analiz skuteczności usługi – o ile są znane pracodawcy.
11. Pozyskane oferty od wszystkich realizatorów usługi, których Wnioskodawca wskazuje w treści wniosku w celu dokonania porównania dostępnych ofert rynkowych i uzasadnienia wyboru realizatora usługi (wszystkie 3 oferty należy dołączyć wyłącznie w wersji papierowej), z czego:
1) w przypadku ubiegania się o sfinansowanie kosztów kursu lub studiów podyplomowych należy załączyć ofertę kursu lub studiów podyplomowych zawierającą program kształcenia ustawicznego sporządzony i podpisany przez realizatora kształcenia ustawicznego. Wyjątek stanowi wydruk oferty kształcenia ze strony internetowej, który powinien zawierać adres internetowy tej strony;
2) w przypadku ubiegania się o sfinansowanie kosztów egzaminu należy załączyć ofertę zawierającą zakres egzaminu sporządzony i podpisany przez realizatora. Wyjątek stanowi wydruk oferty kształcenia ze strony internetowej, który powinien zawierać adres internetowy tej strony
12. Kserokopia dokumentu potwierdzającego miejsce prowadzenia działalności, np. umowa najmu, dzierżawy, akt własności (w przypadku gdy miejsce to nie wynika z dokumentacji rejestrowej Wnioskodawcy, a wniosek składany jest do PUP właściwego na to miejsce).
13. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wnioskodawcy oraz składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań w jego imieniu udzielone przez osoby uprawnione (nie jest wymagane jeżeli osoba podpisująca wniosek i umowę jest upoważniona do reprezentowania Wnioskodawcy w dokumencie rejestracyjnym, który został przedłożony)
14. Załącznik o spełnieniu Priorytetu (zgodnie z wybranym przez Wnioskodawcę priorytetem)- oświadczenie Pracodawcy, o ile jest ono wymagane w miejscu opisu danego priorytetu.
15. W przypadku wyboru Priorytetu nr 7- Oświadczenie pracodawcy w spełnieniu priorytetu według wzoru dostępnego w dokumentach do pobrania załączonych pod informacją o naborze.
16. Potwierdzenie posiadania rachunku bankowego.
Przy rozpatrywaniu wniosków starosta uwzględnia:
- Zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok.
- Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy.
- Koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do finansowania ze środków KFS
w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku. - Posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego.
- W przypadku kursów- posiadanie przez realizatora usługi dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego.
- Plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS.
- Możliwości sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów środków KFS.
- Korzystanie przez wnioskodawcę ze środków KFS w latach poprzednich.
W przypadku niewystarczających środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego pozostających w dyspozycji urzędu pracy, dopuszcza się możliwość zmiany wysokości kwoty na 1 uczestnika.
Wniosek należy wypełnić czytelnie.
W przypadku złożenia przez Pracodawcę wniosku nie zawierającego wszystkich załączników, o których mowa w § 5 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia.
Wnioski oraz niezbędne załączniki znajdują się pod informacją o naborze.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 34 350 60 73 – specjalista do spraw rozwoju zawodowego- Katarzyna Kubanek